3B Dijital Baskı Çözümleri

+90 3B Dijital Fabrika, 2005 yılında kurulmuş olan Türk sanayisi ve tasarımcılarına yönelik katmanlı üretim teknolojileri yani 3 boyutlu baskı alanında hizmet sağlayan bir firmadır. Kısa sürede dijital imalat sektörüne yönelik çalışmaları ile birlikte sektörün lideri olmuştur. Zengin makine parkı ve teknolojileri ile birlikte, mühendislik bilgisinin yanı sıra tecrübesiyle her türlü ürünün kısa zamanda ve uygun maliyet altında temininde hizmet sunduğu müşterilerinden tam not alan bir firmadır.

 

+90 3B Dijital Fabrika prototip üretimi ve ön seri üretim hizmetlerinin yanı sıra, farklı hızlı kalıplama tekniklerini kullanarak müşterilerinin ihtiyaç duyduğu tasarım ve ürün geliştirme de gerçek ürün olarak da kullanılabilecek nitelikte acil parça servisi de vermektedir.

 

fiat-arka-aydinlatma

+90 3B Dijital Fabrika bünyesinde sahip olduğu profesyonel 3 boyutlu yazıcıları ve farklı üretim teknolojilerini kullanarak makine, otomotiv parçaları, gemi, bina vb. şekilde farklı geometrik yapı ya da fiziksel büyüklüğe sahip ehrhangi bir model ve maket talebini kısa sürede çözüme kavuşturabiliyor. Malzeme çeşitliliği ve özellikleri, renkleri, üretim hızı, ölçü hassasiyeti, pürüzsüz yüzey tasarımı, ardıl işleme, uygunluk gibi sınırsız alternatif sunabilen bu teknolojiler sayesinde sadece prototip ve son kullanıcı ürünü tasarlama ve imalatı değil aynı zamanda direkt olarak 1:1 oranlarında ölçekli model ve maket üretiminde de çözümler sunuluyor. +90 3B Dijital Fabrika geleneksel teknolojiler ile üretilen maket ve modellere kıyasla sahip olduğu teknoloji ve malzeme çeşitliliği sayesinde de önemli bir kalite farkı sunuyor. Yüksek görsel ve kalite gerektiren modellerde +90 3B Dijital Fabrika’nın ardıl işlem atölyesi devreye girerek yüzey iyileştirme işlemleri ve boya renklendirme uygulamaları yapılarak üretilen parçalara istenen görsel mükemmellik kazandırılıyor.

 

mercedes-orta-konsol

Üç boyutlu baskı işleminde (3B Baskı) +90 3B Dijital Fabrika farklı teknolojiler sunuyor. FDM teknolojisi gerçek mühendislik malzemeleri, termoplastiklerin yarı eriyik halde, katmanlar halinde dökülmesi esasına dayanan ve 3B baskıda en çok başvurulan yöntem olarak kullanılıyor. PolyJet teknolojisi ile 3 boyutlu baskı sistemleri arasında en hassas üretim yapılabilmesi ve birden fazla malzemenin bir anda kullanılmasına olanak sağlıyor. SLS teknolojisi ile toz halindeki partiküllerin yüksek sıcaklık altında katılaştırılması sağlanıyor. Metal Lazer Sinterleme (DMLS) ile sağlam, metal parçalar üretmek için yüksek voltajlı lazer ile toz metal ve alaşım malzemeleri kullanılıyor.

3B dijital baskı işleminde daha detaylı bilgi almak için firmanın web sitesi adresi:  http://www.arti90.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.