Altın Hesaplarında Sektörün Öncüsü Kuveyt Türk

Altın Hesaplarında Sektörün Öncüsü Kuveyt Türk

Bireysel çatısı altında sunulan altın bankacılığı, proaktif yöntemleri ile geçmişten beri önemini koruyan Kuveyt Türk’ün uyguladığı en önemli hizmetlerden birisi.  Altın hesap uygulamaları, vadesiz olarak açılan hesaplarınızın altın olarak değerlendirilmesine aracılık ediyor. Dolayısıyla istenilen zaman zarfında tüm birikim gram gram altın bazında bankanın şubelerinden çekilerek teslim alınabiliyor. Üstelik istediğinize göre farklı hesap türlerinden birisini tercih edebilmeniz de mümkün. “Altın Cari Hesabı”, “Altın Birikim Hesabı”, “Ziynet Altın Katılma Hesabı” ve “Altına Altın Katılma Hesabı” aktif olarak uygulanan altın hesap uygulamalarının başında geliyor. Siz de kendiniz için cazip gelen hesap uygulamalarından bir tanesini seçebilir ve birikimlerinizi altın formatında işletebilirsiniz.

Altın Bankacılığında Yenilikçi Birikim Yöntemleri

Kuveyt Türk altın bankacılığı çatısı altında müşterilerine sıklıkla cari hesap hizmetini sunuyor. Tasarruf ve saklama amacıyla kullanılan hesap, istediğiniz zaman altın alım ve satım işlemlerini yapabilmenize yardımcı oluyor. Depolanan tüm altınlar 995/1000 saflığında muhafaza edilerek saklanıyor. Cari hesap uygulamasına başvurarak altın çek düzenleyebilir, fiziki olarak altınlarınızı Kuveyt Türk şubelerinden veya İşlematik’lerden elde edebilir veya altın havale işlemi uygulayabilirsiniz. Verdiğiniz talimat doğrultusunda altın birikim hesabınızda dilediğiniz kadar altın biriktirebilirsiniz. Ayrıca hem döviz işlemleri hem de kıymetli madenler için talimatta bulunabilirsiniz.

Altın takvimine tıklayarak bulunduğunuz şehirdeki en yakın altın günlerini tespit etmeniz daha doğru bir birikim yapmanıza katkı sağlayacaktır. Kolayca Ziynet Altın Katılma Hesabı için başvuru yapabilir ve ziynet altınların 24 ayar karşılığını hesabınıza yatırabilirsiniz. Üstelik hesaptan vade ortalarında bakiyeniz 10 gramın altına düşmeyecek şekilde altın satabilirsiniz.

Altın bankacılığında altına faizsiz getiri sağlayan birikim türlerinden bir diğeri ise Altına Altın Katılma Hesabı. Bu hesap türünde hesaba yatırılan her gram altın reel sektörde işletiliyor ve elde edilen kar yine altın türünde hesabınıza yansıtılıyor. Tasarruf ve kar elde etmek adına Altına Altın Katılma Hesabı uygulamasını deneyimleyebilirsiniz.

İstanbul Altın Rafinerisi Güvencesi

Kuveyt Türk bankası, birikimlerini altın olarak değerlendirmek isteyenler için gram altınları İstanbul Altın Rafinerisi güvencesi ile basarak hizmete sunuyor. Tüm altın seçenekleri; 1, 1.5, 2.5, 5, 10, 20, 50 ve 100 gram seçenekleri ile Kuveyt Türk şubelerinde yer alıyor. Tüm gram altınlarınızı Kuveyt Türk’ün altın bankacılığı ürünleri sayesinde ister bozdurarak ihtiyacınızı karşılayabilir isterse de altın hesaplarında değerlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.