Alyans Modellerinin Hikâyesi

Alyans Modellerinin Hikâyesi

Alyans kelimesi asıl kökeni olan İngilizceden ?Alliance? kelimesinden gelir. Türkçe ittifak yapmak, birbirinin müttefiki olmak anlamına gelen bu kelime çiftlerin bu alyanslarını taktığı günden sonra hayatı karşılarına alarak başlarına gelebilecek her soruna ve acıya karşı beraber savaşacakları anlamına gelir. Yaklaşık 4.800 yıllık bir geçmişe sahip olan alyans, ilk başlarda kenevire yüzük şeklinin verilmesi ile meydana geldiği biliniyor. Kenevirden başlanarak günümüze kadar gelen alyans modelleri, hazır modellerin yanı sıra kişilerin zevkine göre de tasarlanabiliyor.

Yuvarlak şekli sayesinde ne başı ne de sonu olan alyans kişilerinde ilişkilerinde bitişlerin olmamasını simgelediğine inanılır. Aşkın ve evliliğin sonsuzluğunu ifade eden alyanslar özellikle de bayanların en çok önem verdiği konulardan biridir. Evliliğin ilk gününden itibaren takılan ve çıkarılmayacağına dair söz verilen bu önemli aksesuarlarında az çeşidinin olduğu düşünülemez.

 

roberto-bene-tektas-pirlanta

Robert Bene Alyans Modelleri

İkinci Dünya Savaşı?ndan itibaren erkekler tarafından eşlerini hatırlamak amacı ile takılan alyanslar, o yıllardan sonra Osmanlı ve Arap ülkelerinde yayılmaya başlamıştır. Erkeklerinde yüzük takması birlikte evlilikte yüzük takmak bir ihtiyaç haline gelmiştir. Alyansa olan ilginin artması ile birçok alyans modeli de ortaya çıkmıştır. Günümüzün en yararlı buluşlarından olan internet sayesinde Robert Bene?nin özel olarak tasarladığı alyans modelleri kategorisini inceleyebilirsiniz.

Satın alacağınız alyansınızı sitemizden tek tıkla sipariş edebilir ve sitemizin hızlı aynı zaman da güvenilir olan kargosu sayesinde en kısa zamanda adresinize kadar getirtebilirsiniz. 2014 alyans modellerine hemen göz atmak için http://www.robertopirlanta.com/Altin-Alyans,LA_158-2.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.