Biotin Vitaminleri

Biotin Vitaminleri

Vitaminler ister sporcular için olsun isterse sağlıklı yaşam sürmek isteyen kişiler için, faydası yadsınamaz ilaçlardır. Vitamin almadan önce kişilerin ne amaçla vitamin almaları gerektiğini bilmeleri gerekir. B grubu vitaminlerinden olan Biotin zayıflamada, kas oluşumunda, saçların ve tırnakların güçlenmesinde kullanılır. Bu vitamin ayrıca B7 veya H vitamini olarak da bilinmektedir.

Faydaları Nelerdir?

En önemli özelliği yağların enerjiye dönüşümünü sağlamasıdır. Yağların enerjiye dönüşümü kas gelişimi için en önemli süreçlerden birisidir. Bu vitamin alındıktan sonra, vücuttaki enzimlerin yapısına katılarak onlara besinlerin vücuda yararlı olma sürecinde destek olur. Kas gelişimi amaçlı kullanımının yanı sıra saçların ve tırnakların güçlü olması amaçlı da kullanılırlar. Tırnakları kolay kırılan, saçları dökülen kişilerde biotin kullanımından sonra bu etkilerin azaldığı görülmüştür.

biotin

Eksikliği Nasıl Anlaşılır

Eksikliği saç dökülmesi ile anlaşılabileceği gibi, yorgunluk ve depresyonda da biotin eksikliği teşhisi koyulabilir. Eksikliğinin bulantı iştahsızlık gibi etkileri de olabilir. Kullanımında aşırıya kaçılmadığı sürece tüm bu etkilerde kısa sürede azalma görülür. Saçlarda aşırı yağlanma ve kepek sorununu azaltırken, dökülmeyi de engeller.

Eksikliğinden kaynaklı sorunları gidermek amaçlı kullanılabileceği gibi yağları ve karbonhidrat proteinini enerjiye dönüştürmesi nedeniyle vücut geliştirmede de destek amaçlı kullanılabilir. Sağlıkla ilgili vitamin türü bu ürünlerin günümüzde internet üzerinden siparişini vermek mümkündür. Bu tür ürünleri internet üzerinden alırken güvenilirlik oldukça önemlidir. GMC internetin sporcu vitamini konusunda en güvenli adresidir. Site üzerinden biotin ürünlerine ulaşmak için http://www.gnc.com.tr/BIOTIN-600-MCG_4119.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.