Doğanın Muhteşem Işıltısı: Pırlanta

Doğanın Muhteşem Işıltısı: Pırlanta

Elmasın bir türevi olarak pırlanta doğada az bulunur. İşlenmemiş elmasın belirli şekillerde kesilmiş halidir. Öne çıkan özellikleri arasında; ışığı kırması ve dayanıklılığını sayabiliriz.

İdeal bir pırlanta taşı 4 ana özelliğe sahip olmalıdır. 4c standardı olarak da bilinen özellikler şunlardır; kesim, renk, berraklık ve karat. Karat bir ağırlık birimidir. Gramın 5?te biridir. Pırlantanın karat ağırlığı ne kadar düşükse pırlanta, o kadar değerlidir ve doğada nadir bulunur. Renk özelliği olarak, koyu sarıdan parlak bir beyaza doğru gider. Işığı kırma özelliği güçlü olduğundan dolayı, kesimi önem kazanmaktadır. Yani pırlantanın kesimi ne kadar iyi olursa, parlaklığı ve kalitesi de o oranda artar.

Kesimine Göre Pırlanta Çeşitleri

Yuvarlak kesim pırlanta; en çok tercih edilen pırlanta şeklidir.

Prenses kesim pırlanta; yuvarlak kesim pırlantadan sonra en çok tercih edilen pırlanta şeklidir. Üstten bakıldığında kare ya da kareye yakın bir şekli vardır.

main-roberto-bene-pirlanta-1385041409

Markiz kesim pırlanta; karat olarak en büyük görünümü verecek şekilde kesimi yapılan pırlantadır.1.75 ile 2.25 arasında genişlik ve uzunluk oranına sahiptir.

Roberto Bene Pırlanta Modelleri

Roberto Bene?nin göz kamaştıran pırlanta modellerini mutlaka herkes görmek isteyecektir. Herkese uygun pırlanta modellerinde bazıları şunlardır:

Modern dizayn 5 taş pırlanta

G renk 0.35 karat tek taş yüzük

Vanessa dizayn tek taş pırlanta yüzük

Almira dizayn tek taş pırlanta yüzük

Bir birinden güzel ve ışıltılı pırlanta modellerini incelemek ve daha fazla bilgi için; http://www.robertopirlanta.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.