Düğün Davetiyesi Tasarımı

Düğün Davetiyesi Tasarımı

Düğün davetiyesi tasarımı ve baskısı, düğün hazırlıkları kapsamında yapılan bir işlemdir. Aslında düğün davetiyesi tasarımı, düğün hazırlıklarının önemli bir parçasını oluşturur. Bir anlamda düğün sahiplerini anlatan kısa bir hikâye gibidir.

Birçok düğün sahibi klasik olan tasarımları tercih etse de, aslında orijinal tasarıma sahip olan kartlar, davetliler için daha anlamlı olur. Düğün davetiyesi, düğün sahiplerinin vereceği kişi sayısına göre çoğaltılır.

Düğün Davetiyesinin Önemi

Davetiyede yer alan ifadeler ve resimler, gelin ve damat adayının ruh hallerini bir anlamda yansıtır. Davetiyelerde bir anlamda gelin ve damat adayının mutluluğu resmedilir ve kelimelere dökülür.

Orijinal tasarıma sahip birçok davetiye türünü, tercihe göre tasarlatabilirsiniz. Baskı ve çoğaltma işlemi en son aşamadır ve işin kolay kısmıdır.

Orijinal Davetiye Tasarım Modelleri

Yalnızca yazı ile tasarımı yapılan ve kart şekillerinin değiştiği tasarımlar, genelde en çok tercih edilen modellerdendir. Bunun yanı sıra, kart şekillerinin gelin ve damat figüründe olduğu ve içeriğinde de damat ve gelin resimlerinin olduğu kart tasarımları da mevcuttur.

davetiye-suslu-ornek

Özel bir kartona baskısı yapılan kartlar, özel bir tasarıma sahip olan zarflar ile birlikte davetlilere gönderilir.

Fotoğraflı ve yazılı tasarımların yanı sıra, karikatürlü ve yazılı tasarımlarında tercih edildiği görülür.

Altın ya da gümüş yaldızlı yazılar ile hazırlanan tasarımlar da davetiyelerde görülen figürlerdir.

Davetiyeler hakkında daha fazla bilgi almak için; http://dugunmevsimi.com/dugun-davetiyesi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.