Düğün Mevsimi Yaz Mevsimidir

Düğün Mevsimi Yaz Mevsimidir

Herhangi bir mecburi durum yoksa ya da kış günlerine özel bir sempati yoksa evlenmek için bahar yaz ayları seçilir. Öyle ya kimse titreye titreye gelinlik giymek, düğün yapmak istemez. Davetliler, uzak yerden gelecekler hava muhalefetine takılmaz, hem düğün neşe içinde yapılır hem de balayı tatili için Akdeniz’e gidilir. Kısacası düğün mevsimi demek yaz mevsimi ile özdeştir.

Bahar Düğünleri Riski

Ilık bahar aylarından başlayarak güzel havalardan istifade edip düğün için herkese en uygun zamanı seçmek gerekir. Bahar aylarında yağmur yağma ihtimali çok yüksek olduğundan çok riske atılacak bir mevsim değildir. Son zamanlarda trend, kır düğünleri olsa da siz yine de kapalı ya da yarı açık bir mekan tercih etmeye çalışın! Ferah bir restoran, bir otel balo salonu belki daha iyi bir alternatif olabilir.

dugunmuzigi-400x255

Yaz Başlarına Kır Düğünü Yakışır!

Açık hava, nefis toprak ve çiçek kokuları arasında bir düğün yapmanın tadına doyulmaz. Kırların, bahçelerin en güzel renklerinin armonisi ve pozitif sıcak havası tüm davetlileri kucaklar. Yazın ilk zamanları mayıs ve haziran ayları düğün mevsimi için kır düğünleridir.  İstanbul’da iseniz Boğaz manzaralı olan mekanlar, kır düğünlerinde daha çok tercih ediliyor fakat doğa nerede olursanız olun bu aylarda çok güzeldir!

Yaz gelini olmak bir başkadır, istediğiniz gelinlikten ”Üşürüm, çamura eteklerim bulanır!” diye vazgeçmeniz gerekmeden özgürce seçim yapabilirsiniz. Saçlarınızı da çiçeklerle taçlarla süsleyerek,  doğanın canlılığını yakalayın, konseptiniz ne olursa olsun her zaman bir bütünlük ve uyum sağlanabilir. http://dugunmevsimi.com web sayfasında düğün hazırlıklarınızla ilgili her şeyi bulabiliriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.