DÜĞÜNÜN OLMAZSA OLMAZI; TAKILAR

DÜĞÜNÜN OLMAZSA OLMAZI; TAKILAR

Düğün dendiği zaman akıllara ilk olarak gelinlik, damatlık, düğün yeri, düğün müzikleri vb. Bilgiler gelmektedir. Ancak gelin ve damat için bu konuların dışında akıllarında kalan ve aslında oldukça önemli olan bir konu daha vardır. Bu da elbette ki, düğün takısıdır. Düğünlerin olmazsa olmazı olarak görülen takıların seçimi yapılırken önem verilmesi gereken bazı konular olabilir. Damadın düğünde gelin hanıma alması gereken şeylerin bir listesinin çıkarılması gerekir. Bu listenin en önemli maddesi de zaten takılardır.

Yapılan, mutluluk ve heyecan içerisinde düzenlenen düğün merasiminin vazgeçilmez parçasıdır, takılar. Pahada ağır, yükte hafif olma özellikleri ile en çok önem taşıyan şeyler olarak da tanımlanabilir. Pırlanta ya da altın yüzük, kolye, bileklik, küpe, bilezik ve saat damat ve damadın ailesi tarafınca geline hediye edilmesi gereken düğün takısıdır. Bu detayların da kesinlikle net olarak bilinmesi gerekir. Bu sayede her aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

2014-tektas-yuzuk-modelleri11-e1425294155555

Tüm bunların yanı sıra damadın ailesinin geline vermesi yani hediye etmesi gereken bu tür takılar, damat tarafından satın alınmaktadır. Aslına bakılırsa günümüz dünyasında evli çiftlerin sahip olduğu düğün takılarının ortak mal olarak görülmeye başlandığı söylenebilir. Ancak düğün alışverişinin son derece hassas dengeler üstüne kurulu olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenden dolayı azami sabır ve dikkat gerektirecektir. http://dugunmevsimi.com/alyans-ve-taki internet adresinden de bu tür konularla alakalı pek çok öneri elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.