ENTITY FRAMEWORK CORE 5.0 GİRİŞ

Merhaba arkadaşlar, yeni bir seriye başlıyoruz. Bu serimizde elimizden geldiğince, dilimiz döndüğünce Entity Framework Core 5.0 anlatmaya çalışacağım. Daha önceden Entity Framework ile ilgilenenler veya Entity Framework Core’un önceki sürümleri ile ilgilenenler var ise çok daha rahat geçecek bir seri olacak tabi. Ama hiç bu konular ile ilgilenmemiş olanlar var ise özellikle çok temel konulara bakmasında fayda var. Tabi ben bu seride zaten elimden geldiğince baştan sona bir proje geliştirmek yerine daha ders niteliğinde bir seri yapacağım. Buna ilaveten küçük bir proje üzerinde derslerimiz olacak ama bunu bir önceki serideki proje gibi düşünmeyin.

Tekrar etmek gerekirse, bu seri temel düzeyde SQL bilenler, temel düzeyde ASP .NET MVC bilenler için ideal bunu tekrar belirteyim.

Bu seride artık projede hızlı geçtiğimiz konuları daha çok irdeleme fırsatı bulacağız. www.ismailgursoy.com.tr üzerinde de yazıları paylaşacağım aynı zamanda Youtube üzerinde de serinin videolarını ekleyeceğim. Başarılı bir seri olur inşallah, sitemizi takip etmeyi, videoları ve yazılarımızı beğenmeyi unutmayın, bir de abone olursanız motive oluruz tabii ki 😊

https://www.youtube.com/channel/UC9BqxtiQjfzup3E0oqwGd8Q

Hadi başlayalım o zaman..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.