Erciyes’te Kayak

Takvimler artık Kasım’ın sonlarını gösteriyor. Hatta Aralık ayı bile kapımızda. O güzel yaz günleri sona erdi. Artık sahiller cıvıl cıvıl değil, insanlar sokaklarda pek görünmüyor. Peki kış gün yüzüne çıktı diye oturup bir daha ki yazı mı beklememiz gerekiyor? Kış mevsiminin de nimetlerinden aslında faydalanmak gerek. Ülkemiz bence bu yönden çok şanslı bir ülke. Yaz kış mutlaka tatil anlamında bir şeyler yapabiliyoruz. Sessizlik sakinlik arayanlar için Karpostal gibi görüntülere sahip bir çok gidilecek yerimiz mevcut.

Ama ben biraz daha aktif olayım hep spor yapayım hem de eğleneyim diyor iseniz o zaman iş değişiyor tabi. Kışın yapılabilecek en güzel aktiviteler arasında tabii ki kış sporları geliyor. Kar ve buz bazen o kadar keyifli hale geliyor ki anlatılamaz. Adrenalin de cabası tabi. Tabi akla en başta gelenler de kayak ve kızak. İster profesyonel olun, ister amatör her derecede bu sporlara yönelebiliyorsunuz ve ülkemiz bu yönden cidden çok şanslı bir ülke.

 

Güzel bir kış tatili hayali kuruyor, eee biraz da ben kayak yapayım, acemi olsam da deneyeyim ya da ben profesyonelim bu sporu her sene yaparım diyor iseniz cidden çok şanslıyız. Özellikle bunun için ülkemiz de Erciyes bu konuda çok uygun bir yer. Erciyes’in en önemli özelliklerinden birisi pistinin çok geniş olması. Başlangıç seviyesinde olanlar ve kayak öğrenmek isteyenler için de çok ideal bir yer. Pistlerin geniş olması ile birlikte aynı zamanda çok fazla eğim de yok. Orman olmaması sebebi ile de kayak yaparken kendinizi bir anda ormanda bulabilme riski de söz konusu değil. Ayrıca ek olarak telesiyejleri çok güvenli, kabin şeklinde olan telesiyejlerde tehlike olasılığı yok denecek kadar az. Eğer sizin de planlarınız arasında ben kış tatili yapacağım, biraz da kayakla-kızakla uğraşacağım diyor iseniz bence en uygun yer Erciyes. Toplanın ailece gidin Erciyes’e derim. Olmadı mı tek başına gidin, arkadaşlarınızla gidin ama mutlaka gidin. Kayak yaparken aman bana bir şey olur diye de düşünmeyin. Hepimiz düşerek öğreniyoruz.

Erciyes kayak merkezleri hakkında bilgi alabilmek ve Erciyes’de kalınacak şartlarınıza en uygun olan, en güzel fiyatlara sahip oteller hakkında bilgileri Jolly tur üzerinden alabilirsiniz.  Şu anda çok güzel fırsatlar mevcut. Ülkemiz cidden yaz aylarında da, kış aylarında da yılın dört mevsiminde bize bir çok olanak sunuyor. Kışın tatil yapmak da istiyor iseniz bence en uygun yerlerden birisi Erciyes mutlaka değerlendirin derim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.