EY Türkiye ve Teşvik

EY Türkiye ve Teşvik

Büyük ölçekli olsun, küçük ölçekli olsun bir yatırımcının veya iş dünyasına adım atmak isteyen irili, ufaklı birçok yeni yatırımcının en ihtiyaç duyduğu konu tabii ki maddiyat. Özellikle iş dünyası için hükümetler tarafından verilen teşvikler, düşük faizli krediler ve destekler yatırım yapmak isteyen ve iş dünyasında yer almak isteyen herkesi ilgilendiren önemli bir konu. Tabi önemli olan bu konu hakkında deneyim ve tecrübe mutlaka gerekiyor.

Dünya genelinde bağımsız denetim, danışmanlık, kurumsal finansman ve vergi alanlarında hizmet veren EY Türkiye müşterileri, çalışanları ve faaliyet göstermiş olduğu çevre için daha iyi bir çalışma hayatı sunan bir firmadır. Özellikle iş dünyasında hepimizin ihtiyacı olan konu tabii ki teşvik. Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi günümüzde Türkiye’de de birçok teşvik, indirim ve destekler yer alıyor.

Bunların bir kısmı Ar-Ge ve tasarım faaliyetlerini farklı açılardan teşviklerle desteklerken, bir kısmı da Türkiye’de toplam 6 bölgede, 50’deb fazla sektörde yapılabilecek yatırımlara sağlanan destekler oluyor. Bunlara ilaveten, ihracat, istihdam, pazarlama ve eğitim gibi faaliyet alanlarına da sağlanan birçok teşvik ve destek de yer alıyor.

Bu teşvikleri ve destekleri alabilmek için tabi birtakım şartları gerçekleştirmek ve gereksinimleri karşılamak gerekiyor. Çünkü Türkiye’de faaliyet gösteren işletmeler tarafından bu şartlar ve gereksinimler yeterince takip edilemeyecek kadar farklı. Ayrıca bu şartlar ve gereksinimler dağınık ve değişken bir şekilde mevzuat altında düzenlenmiş durumda. Dolayısı ile bu destek ve teşviklerden en efektif şekilde faydalanabilmek için ciddi bir uzmanlık gerekiyor.

EY Türkiye teşvik hizmetleri bu durumun bilincinde olarak, oluşturduğu konusunda uzman ve tecrübeli kadrosu ile destek ve teşvik almak isteyen büyük ve küçük yatırımcılara katkı sağlamayı amaçlıyor.

EY Türkiye bizlere temelde 5 adım da yardımcı oluyor. Bilgilendirme, kişiselleştirme, optimizasyon, başvuru ve uygulama.

İlk adım olan Bilgilendirme aşamasında EY Türkiye yayınlanmış olan mevzuattaki tüm teşvik ve destekler hakkında bilgilendirme yapıyor. Bir sonraki aşama Kişiselleştirmede EY Türkiye danışanına kendi firması üzerinde faydalanılabilecek en iyi teşvik ve desteği tespit ediyor. Bir sonraki aşama Optimizasyonda ise EY Türkiye danışanına teşvik ve desteklerden en efektif şekilde faydalanma amacına yönelik yapılandırma işlemini gerçekleştiriyor. Daha sonra Başvuru adımında danışanını yalnız bırakmıyor ve danışanı için ilgili teşvik ve destekten faydalanabilmesi için başvuru aşamasında katkılarını esirgemiyor. Son aşama Uygulama adımında EY Türkiye yine danışanının her daim yanında oluyor ve mevzuata uygunluk ve herhangi bir uyuşmazlık durumunda danışmanlık desteğini sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.