Hayat Varlık Ne Yapar ve Avantajları Nelerdir?

Hayat Varlık Ne Yapar ve Avantajları Nelerdir?

Tahsili geciken alacakları, ödenemeyen kredileri banka ya da finansal kuruluşlardan ihale yoluyla satın alarak esnek ödeme planı hazırlar ve müşterilerin imkanına uygun ve kolay ödeyeceği şekilde borçları yapılandırır.

Kurumun faaliyetleri, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından denetlenir. Tahsili gecikmiş alacakları ve ödenmemiş borçları yeniden yapılandıran Hayat Varlık şirketi, 550’ye yakın konusunda uzman olan deneyimli kadrosuyla, 1.1 milyon müşterisine hizmet vermektedir.

Hayat Varlık Hakkında

Fenca (Federation of European National Collection Association), VYŞ/D (Varlık Yönetim Şirketleri Derneği, CSA (Credit Service Association), RMA (Receivables Management Association) gibi büyük ve saygın kuruluşların üyesidir. Müşteri odaklı çalışma prensibinden dolayı sektörde tek ISO 10002 Müşteri Yönetim Sistemleri sertifikasına sahip olan Hayat Varlık, müşteri odaklı yaklaşımı ve geliştirdiği iş modeliyle, A.B.D’nin önde gelen eğitim kurumlarından Harvard Business School’da vaka çalışması olarak öğrencilerle paylaşılıyor. Müşteri bilgileri gizliliğine büyük önem veren Hayat Varlık, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri sertifikasını da almaya hak kazanan bir kurumdur. 2014, 2015 ve 2018 yıllarında Great Place to Work Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen araştırma sonucunda, “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” arasında yer alan kurum, 2014 senesinde iş-özel yaşam dengesi özel ödülüne layık görülmüştür. Tüm bunların yanı sıra, sürdürdüğü eğitim programlarıyla dünyanın en prestijli eğitim & gelişim ödüllerinden biri olan Brand Hall’da Eğitimde Mükemmeliyet kategorisinde 4 ödüle ve dünyanın en saygın eğitim ödüllerinden olan ATD Best’e layık görülmüştür.

Hayat Varlık Sizlere Ne Kazandırır?

Hayat Varlık, özellikle ödenemeyen krediler ya da tahsili geçmiş alacakların tekrardan yapılandırmasına odaklı çalışma sistemi sunar. Esnek ödeme planı hazırlar ve borçların kısa sürede ve kolay şekilde ödenmesine yardımcı olur. Borçlarını ödeyen müşteriler, ekonomik olarak kendilerini özgür hissederler.

Müşteri odaklı çalışma prensibiyle hareket eden Hayat Varlık, kişiye özel ödeme planı sunar. Borçlarını yapılandırmak ve bilgi almak için, müşteriler 7 gün ve 24 saat Hayat Varlık online müşteri merkeziyle iletişime geçebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.