İzmir’in Yaşamak İçin En Güzel Semtleri

Eğer yakın zamanda İzmir’e taşınacaksanız hangi semtte ev bulmanız gerektiğini şimdiden belirlemenizde fayda var. Aslında İzmir’in her semtinin kendine has bir atmosferi, dokusu vardır. Bu nedenle İşinize yakın bir semti seçme konusunda herhangi bir tereddüt yaşamanıza da hiç gerek yok. Ancak merak ettiğiniz unsur hangi semtlerin daha fazla ilgi gördüğü, daha fazla beğenildiği ise bu sorunun yanıtını kısa bir liste halinde aktarabiliriz.

  • Karşıyaka

Nam-ı diğer 35 buçuk İzmir’in en nezih semtlerinin başında geliyor. Sahile olan yakınlığı bile başlı başına bu semtte yaşamak için bir nedendir. Karşıyaka semtinin bir hayli büyük olduğunu da bilmeyenler için aktaralım. Bu nedenle ev bulma konusunda zorlanabileceğiniz semtler arasında yer almıyor.

  • Güzelbahçe

Eski dönemlerde ‘Kilizman’ ve ‘Kızılbahçe’ gibi isimlerle de anılan Güzelbahçe de sahil semtlerinden biridir. Son derece nezih bir semtte yaşamak isteyenler hiç tereddüt etmeden tercihini bu yönde kullanıyor. Sakin ve bir o kadar da temiz bir semt olduğu bilgisini de aktaralım. Üstelik kent merkezine olan uzaklığı da sadece 30 dakika! Dolayısıyla hem merkeze yakın olmak hem de muhteşem körfez manzarasından istifade etmek isteyenler rahatlıkla Güzelbahçe’ye taşınabilir.

  • Güzelyalı

Yakın zamanda yenilenen çehresi ile çok daha çekici bir semte dönüşen Güzelyalı, yaşamak için rahatlıkla tercih edebileceğiniz semtlerden biridir. Güzelyalı’da satılık ve kiralık evlerin fiyatları kentteki diğer semtlere nazaran bir miktar daha yüksek olabilir. Ancak semti gördüğünüzde buna değer diyeceğinizden de emin olabilirsiniz.

  • Bostanlı

Tepeden tırnağa kaliteli mekanlarla donatılmış olan ve sahile yakın bir mesafede bulunan Bostanlı İzmir’in en gözde semtlerinden biridir. Bostanlı’da geçirdiğiniz her dakikadan keyif almanız mümkün olabiliyor. Restoran ve eğlence mekanlarının yanı sıra yürüyüş alanları gibi aktivite alanlarının olması da dikkatlerden kaçmıyor. İşte bu nedenle listemizde yer almayı hak eden bir semt olduğunu açıkça ifade edebiliriz.

İzmir’de Taşınmak Zor Mu?

Elbette İzmir’de semt değişikliği yapmak zor değil. Beklentilerinize uygun bir ev bulduktan sonra İzmir evden eve nakliyat tercihinde farklı firmalar arasından seçim yapabilir ve taşınma sürecini kısa zamanda tamamlayabilirsiniz. Bunun için de önce Armut.com adresine uğrayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.