Kredi Koruma Sigortası Yaptırmanın Faydaları

Yıl içerisinde çeşitli dönemlerde ihtiyaçları karşılamak için banka kredilerinden faydalanabiliyoruz.  Banka kredilerinin ekonomik anlamda sarsmaması için de genellikle uzun bir ödeme planı çerçevesinde kullanıldığını belirtebiliriz.  Ancak yaşam sürprizlerle dolu ve bu sürprizler maalesef her daim istediğimiz tarzda olmayabiliyor. Kredi koruma sigortası da işte bu noktada devreye giriyor.

Kredi Koruma Sigortası Nedir?

Öncelikle kredi koruma sigortasının  ne olduğuna dair bilgi aktaralım. Bu sigorta tam ve  devamlı bir maluliyet yaşamanız halinde ya da vefat etmeniz durumunda devreye girerek kullandığınız banka kredisini kapatıyor. Ancak banka kredisinin sigorta poliçenizde belirtilen limitler dahilinde kapatıldığını da belirtmemiz gerekiyor.  Bu nedenle kullandığınız banka kredisiyle toplam meblağı ile sigorta poliçelerinde yazılı olan limitleri dikkatli bir şekilde belirlemelisiniz.

Kredi Koruma Sigortası Ne İşe Yarar?

Herhangi bir nedenle daimi maluliyet yaşamanız halinde maddi açıdan da çeşitli sıkıntılar çekebilirsiniz.  En azından bu sıkıntıları bir nebze de olsa azaltmak adına banka kredinizin kapanması çok büyük bir önem taşıyor. Dolayısıyla kredi koruma sigortası aslında  ekonominizi güvence altına almak için tercih edebileceğiniz sigorta türlerinden biri oluyor. Çalışmadığınız zamanlarda banka kredisini ödeyememeniz tüm mal varlığınızı da kaybetmeniz anlamına gelebilir. Oysa kredi koruma sigortası yaptırmış olmanız durumunda  böyle bir problem yaşamazsınız.

Bununla birlikte vefat etmeniz durumunda ailenizin ekonomik açıdan sarsılmaması için banka kredinizin kapanması yine önem taşıyor. Çocuklarınızın eğitim hayatına devam edebilmesi ve ailenizin yaşam standartlarını koruyacak şekilde hayatını idame ettirebilmesi için banka kredisi ödemesinin sıkıntı olmaktan çıkması gerekiyor. Bunu sağlayabilen de kredi koruma sigortasıdır. Eğer en uygun sigorta hangisi şeklinde bir araştırma yapmak isterseniz önceliğiniz BNP Paribas  internet sitesi olabilir.

Çünkü bu siteye tıklamanız durumunda kredi koruma sigortası genel şartları da dahil olmak üzere aklınıza takılabilecek her türlü sorunun yanıtını detaylı bir şekilde karşınızda görüyorsunuz. Özellikle hangi kredi türleri için kredi koruma sigortasından faydalanabileceğiniz bilgisine mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz. Hem kendinizi hem de ailenize düşünerek  öncelikle bu sigorta hakkında bilgi alın.  Çünkü hangi sigorta türü olursa olsun tüm sigortalar yaşamda beklenmeyen durumlar karşısında alınan birer önlemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.