Neotempo Sosyal Paylaşım Ağı ve Haber Sitesi

Yıllardır sosyal medyayı, sosyal haber içerikli siteleri okumaktan zevk alırım. Bir çok ziyaret ettiğim sitede ilginç haberler, gündeme dair haberleri okurum. Görselleri takip eder, incelerim. Bir çok defada herhangi bir sosyal içerik sitesinde görmüş olduğum haberi, görseli ve hatta videoyu kendi sosyal platformumda paylaşmışımdır. Bundan kendim faydalandığım gibi çevremdeki insanların da faydalanmalarını isterim. Tabi kendi sosyal platformunuzda veya kendi sosyal ağlarınız bu haberleri paylaştığınız da bunu sadece sizin çevrenizdekiler görebiliyor. Daha çok insana ulaşamayabiliyorsunuz, ancak işte sizin çevrenizdeki arkadaşlarınız da sizin paylaşımınızı paylaşacaklar veya beğenecekler ki, onlarında çevresi görecek ki, paylaşım mümkün olabilsin.

Bu alanda bu eksikliği hep yaşarken geçtiğimiz günlerde yeni bir sosyal içerik paylaşım sitesi buldum. Sitenin adı Neotempo, adresi ise http://www.neotempo.com/

Bu adres gerçek bir sosyal paylaşım ağı ve haber sitesi. Neotempo’da eğlenceli içerikler, listeler, videolar, testler ve gündeme dair tüm haberler yer alıyor ve en önemlisi de bunların hepsi okurların gönderdiği içeriklerle birleşiyor ve çok özel bir habercilik platformu oluşuyor. Bu platformda twitter ve facebook üzerinden giriş yaparak dilediğimiz içeriği paylaşabiliyoruz. Aynı zamanda bu paylaştığımız içerikler kendi özel sayfalarımızda da yayımlanıyorlar. Ayrıca beğendiğimiz içerikleri Twitter, Facebook, Google Plus, Pinterest, Pocket gibi diğer sosyal medya platformları üzerinden ve mail yoluyla kendi takipçilerimizle de paylaşabiliyoruz.

Böylelikle gündeme dair yaşam, politika, ekonomi, spor, dünya, teknoloji, bilim alanında resmi haberler, birbirinden ilginç videolar, fotoğraflar, popüler konular ve aynı zamanda bir çoğumuzun keyif alarak cevaplandırdığı kişisel testler, psikolojik testler, aşk testleri gibi paylaşımlarda bulunabiliyoruz.

Bir nevi kendiniz yazar gibi oluyorsunuz ve paylaştıklarınız tanıdığınız, tanımadığınız tüm insanlar tarafından tek bir platform üzerinde ve bir haber, sosyal platform portalı niteliğinde görüntülenebiliyor.

Üstelik Neotempo, Türkiye’de dergi yayıncılığının en güçlü kuruluşlarından Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.’nin internet üzerinde açtığı ilk “sosyal paylaşım ağı ve haber sitesi”. Dergi ve habercilik tecrübesini internete özel yayın anlayışı ile yansıtan bu platform, etkileşimli yeni medya kavramının bir karşılığı oluyor. Sizde eğer benim gibi bu tarz sosyal medayı tek bir yerde buluşturan ve sosyal içerikli haberleri okumaktan zevk alıp, paylaşmayı seven biri iseniz mutlaka Neotempo sitesini ziyaret etmenizi öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.