Okulistik Eğitim ve Öğrenme Platformu

Günümüzde elektronik tabanlı öğretim teknolojilerinin öğrencilere, öğretmenlere ve hatta velilere bir çok avantaj sağladığı yadsınamaz bir gerçektir. Hele ki eğitim gibi sabır ve tasarım gerektiren bir mevzuda daha da profesyonel bir çalışma yapabilmek gerekir. İşte eğitim ve öğretimi dört duvar arasından yani sınıf ortamından dışarıya çıkaran e-öğrenme platformu olan Okulistik.com bu konuda oldukça başarılı. 2001 yılında kurulmuş olan Teknolist firması internet tabanlı teknolojiler ile geleneksel yayıncılık deneyimini bir araya getiren öncü bir kuruluştur. Bu birikimini elektronik içerik, ölçme-değerlendirme ve eğitim teknolojileri alanlarında kullanmaktadır.

Öğretmen ve öğrencilerin hizmetine sunulmuş olan Okulistik.com elektronik ortamda içerik ve ölçme değerlendirme desteği veren İnternet tabanlı bir “Eğitim ve Öğrenme Platformu”dur.  Okulist.com ilkokul birinci sınıftan ilkokul, ilkokul dördüncü sınıfa, ortaokul  dördüncü sınıftan ortaokul sekizinci sınıfa kadar olan bütün öğrencilere hitap etmektedir. Ayrıca Okulistik.com sadece öğrencilere değil, bu düzeyde yer alan öğrencilerin ailelerine, bu düzeydeki ilkokul ve ortaokullarda görevli öğretmenlere ve eğitim yöneticilerine hitap etmektedir.

Okulistik.com adresi üzerinden Türkçe dersi, Matematik dersi, Fen Bilimleri dersi, Hayat Bilgisi dersi, Sosyal Bilimler dersi ve İngilizce dersine ait ders içeriklerine ve materyallerine ulaşabilirsiniz. Bu dersler ve bu derslere ait olan içerikler Türkiye’deki tüm okullara dağıtılan ders kitaplarının konularına uygun, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun şekilde hazırlanmıştır. Alt yapısında müfredata uygun şekilde uyarlanabilen bir yazılıma sahip Okulistik.com’da etkileşimli ve canlandırmalı konu anlatımlarını, konuları pekiştiren çalışma kağıtlarını, soru çözümü videolarını, konulara ilişkin soruları ve yine konulara ilişkin soru içeren testleri bulabilirsiniz. Ayrıca öğrenme alanlarına uygun eğitsel oyunlar ve elektronik kitaplarda Okulistik.com’da bulunan eğitim içeriklerinden bazılarıdır. Okulistik.com üzerinde yer alan eğitim içerikleri ve ders materyalleri Milli Eğitim Bakanlığı kazanımlarına ve yapılandırmacı öğretim modeline uygun bir şekilde hazırlanmış olup, ilgili eğitim içerikleri ve çalışmaları sürekli olarak güncellenmektedir.

İstediğiniz yerden, istediğiniz zamanda ve istediğiniz kadar yani istediğiniz süre boyunca ders ve konu anlatımlarını takip edebileceğiniz Okulistik.com gelişim ve başarının konu ve kazanım düzeyinde takip edilebildiği bununla birlikte sürekli gelişen, sürekli olarak zenginleşen ölçme ve değerlendirme sistemine sahip bir platformdur.

1 Yorum

  1. Pingback: Okulistik Com Tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.