Oto.Net Sıfır ve İkinci El Araç Alım ve Satımı

Oto.Net sıfır ve ikinci el araç satımında büyük bir hızla büyümeye devam ediyor. Sıfır ve ikinci el otomobil alımı satımı hususunda 9 Aralık 2013 yılında ilk çevrimiçi ihalesini gerçekleştirmiş olan Oto.Net aslında bir çok projeye imza atmış bir aile şirketi olan Projectz tarafından kurulmuş. Bu projeler arasında gezlong.com, yardimlazim.com, eticaret.com, symbie.com, blesh.com, sendloop.com gibi büyük projeler yer alıyor.

Oto.Net projesi Türkiye’de profesyonel anlamda araç alımı satımı gerçekleştirmeyi hedefliyor ve bu projenin başında da silikon vadisinde yıllarca çalışmış olan Projectz ortaklarından Yonca Ulusoy ZAİMOĞLU bulunuyor. Yonca Ulusoy ZAİMOĞLU araç alımı satımı hususunda hizmet veren yerli yabancı sitelerle ilgilenmiş ve araçların tekrar satışı hususunda daha çok fazla yapılacak şey olduğunu düşünerek harekete geçmiş. Oto.Net sitesi hem B2B hem de B2C/C2C segmentine hitap eden çevrimiçi otomobil alım-satım platformu olarak Yonca Hanım’ın girişimleri ile kurulmuş.

İnternet sitesi; B2B modelinde şirketler için ikinci el araçlarını çok daha pratik yoldan pazarlayabilecekleri bir ortam sunuyor. Böylelikle operasyonel araç kiralama şirketleri, bayiler, araç filosuna sahip şirketler, bankalar ve kamu kuruluşları satmak istedikleri araçları Türkiye genelinde farklı şehirlerde yer alan ikinci el galerilere ve otomotiv bayilerine internet üzerinden sunup satışını gerçekleştirebilir hale gelmiş. C2C/B2C segmenti ile de son kullanıcıya hitap etmiş ve Oto.Net’in ticari potansiyeline büyük katkı sağlamış.

https://oto.net/ sitesinde isterseniz bireysel kullanıcı olarak aracınızı satabiliyor veya istediğiniz aracı alabiliyorsunuz. Veya sürekli olarak araç alımı, satımı ile uğraşıyor iseniz yine sitenin size sunmuş olduğu üyelik avantajlarından yararlanarak mağaza açabiliyorsunuz.

Sitenin bir çok avantajı mevcut. Örneğin oto alarm mevcut, siz aradığınız aracın özelliklerini, detay bilgilerini giriyorsunuz ve bir alarm oluşturuyorsunuz. Daha sonra siz site üzerinde olmasanız bile istediğiniz özelliklere göre araç satışa çıktığında e-posta adresinize hemen bilgilendirme geliyor. Böylelikle aradığınız aracı kaçırmamış oluyorsunuz.

Sitenin en farklı olma sebebi ise araçları ihale usulü ile satabilmeniz ve alabilmeniz, yani siz isterseniz aracınızı ihale usulü ile hemen al, kapalı teklif ve açık arttırma ile satabiliyor ve aynı şekilde alabiliyorsunuz. Bu da projeyi diğer bir çok projeden ayıran en önemli özelliği.

otonet2

Araç ilanları da o kadar detaylı ki, aracın marka, model, teknik detay bilgilerinin yanı sıra aynı zamanda tıpkı bir ekspertizden bilgi alır gibi ilan verenin vermiş olduğu bilgilere dayanarak araç hakkında çarpma, darbe, çizik, boya vb bilgileri resimli grafik üzerinde görebiliyorsunuz.

Sadece araç alımı satımı değil aynı zamanda araçlar hakkında son derece önemli bilgilere ve haberlere de yer veriliyor. Oto.Net/otomag sayfasında sıfır araçlar, ikinci el araçlar, sektörden, otomagazin, dünyadan ve oto teknoloji haberlerini bulabiliyorsunuz.

Oto.Net sitesi sıfır ve ikinci el araç alım satımında mevcut bir çok projenin çok daha üstünde yer alıyor ve pazara yepyeni bir anlayış kazandırıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.