Saso Certificate

Saso Certificate

SUUDİ ARABİSTAN uygunluk belgesidir. SASO Belgesi Arabistan sınırları içerisinden Türkiye?den ve dünyadan gidecek olan ürünlerin yükleme öncesi yapılan gözetim neticesinde verilen Arabistan standartlarına uygunluk belgesidir.

saso

EZHAR KURUMSAL olarak Arabistan?da çözüm ortaklığını yaptığımız SASO CERTİFİCATE tıpkı Türkiye?nin TSE belgesi ile kalite standartlarına uygun olduğunu gösterir. Bu şartlar altında firmalar mevcut ürünlerinin PAKİNG LİST VE INVOICE sini tarafımıza ulaştırdığında, yükleme yapılmadan önce firma ziyareti (Yükleme öncesi Gözetim) aşamasında çekilecek olan fotoğraflar ve kontrollerden sonra işleme alınır. Firmaların hazırladığı konşimento paking list ve ınvoıce raporları ile hazırlanan draft alıcı tarafından onaylandıktan sonra SASO belgesi basımı gerçekleşir.

Yükleme Listesi (Paking list ) : Yükleme listesi, alıcı ve satıcının ad ve adresi ile ürünün net ve brüt ağırlığı, koli sayısı, konteyner sayısı ve muhtevası gibi bilgilerin yerelması gerekmektedir.

Belgede ayrıca, belirtilen limanlardan başka limanlara uğranılmayacağı beyan edilecektir.

Konşimento: Konşimento`nun bir nüshası Suudi Konsoloslukları`na sunulacaktır.

Konşimento`daki bilgiler ile ticari faturadaki( INVOICE) bilgilerin birbirini kesinlikle tutması gerekmekte olup, konşimentoda, malın değeri, birim fiyatı, net ve brüt ağırlık, marka ve işaretler, teknik ölçüler, Suudi ithalatçının açık adı ve adresi, nakil aracı ve nakil şirketinin adı, nakliyenin yola çıktığı tarih, yükleme ve boşaltma limanlarına ilişkin bilgiler de yer almalıdır.

Ticari Fatura (Commercial Invoice)

Satılan malın cinsi, ismi, miktarı, birim satış fiyatı, teslim şekli ve toplam bedeli gibi bilgilerin beyan edildiği, satıcı tarafından alıcıya gönderilen hesap belgesidir.

Firmaya ait Kalite belgeleri : ihracatçı firma kendi bünyesinde gerekli gökümantasyon kurarak kayıt işlemlerinden sonra kalite belgesi almaya hak kazanabilir.(ISO 9001:2008)

ISO 9001:2008 ile ilgili EZHAR KURUMSAL firmasından danışmanlık alabilir. Sertifika uzman ekibimiz tarafından temin edilebilir.

 

Ürüne ait CE belgesi veya TSE belgesi :İhracatçı firma kendi bünyesinde gerekli test işlemlerinden sonra Ürüne CE(AVRUPA UYGUNLUK BELGESİ) veya TSE(TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ) Tescil işlemlerini yine EZHAR KURUMSAL tarafından temin edebilir.

Bir ihracat işlemlerinde firmamız uzman kadrosu ile kolay pratik ve standartlara uygun işlemleri gerçekleştirebilir. Böylece Ülkemizde de ihracat kolaylığı açısından Yerli firmalarımızın önünü açabilir.

www.ezharkalite.com

www.ezharkurumsal.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.