Ticaretin İbresi E-ticareti Gösteriyor!

Ticaretin İbresi E-ticareti Gösteriyor!

2016 yılında küresel çapta %5.7 oranında bir büyümeyle dünya nüfusunun %45’i internete bağlanacak. 2018’de ise internet kullanımı nüfusun % 48’ine yayılacak. Bu kriterlere göre de 2019 yılında dünya nüfusunun yarısı internete bağlanmış olacak. Türkiye’de ise şu anda toplam internet kullanıcısı sayısı 45 milyon civarında. Bu müthiş potansiyel karşısında ticaret hayatının ibresi ister istemez e ticaret kanalına yöneliyor!

Yüksek hızlı internet alt yapısı, aktif internet kullanıcı sayısının artması ve sınır ötesi yatırımlar sanal alışveriş potansiyelini daha da güçlendiriyor. Gelişmekte olan ülkelerde yaşam standartlarının iyileşmesi, orta sınıfın yükseliş trendi ve buna bağlı olarak daha fazla harcama eğilimlerinin artması, internet üzerinden alışveriş sektörünü destekliyor. 2015 yılında dünyada e-ticaret hacminin 1,5 trilyon $ civarında olacağı öngörülüyor.

E-ticaret Girişiminden Geri Dönüş Hızı Nedir?

Bilişim dünyasının yükselen girişimi olarak e-ticaret faaliyetlerinin bu denli hızlı gelişmesinin sebeplerinden biri üretici veya yatırımcı firmaya sunduğu çeşitli avantajlardır. En temel avantaj ise minimum maliyet, daha düşük girişim ve işletme sermayesiyle daha geniş pazarlara açılma olanağıdır. Girişimcilerin dijital dünyaya adapte olabilmeleri oranında da başarılı olabilme şansları yükselir. Yeni bir girişimcinin sektöre bağlı olarak marka ürün ve hizmetlerinde 6 ay-1,5 yıl arası bir dönem içerisinde e ticaret beklentileri gerçekleşmelidir.

projesoft

İşinizi Kurdunuz Ama Nasıl Büyüteceksiniz?

Sanal bir ortamda alışveriş cazibesinin farkında olan girişimcilerin bu potansiyelden en verimli şekilde yararlanabilmeleri için çok iyi bir e-ticaret alt yapılarının olması gerekiyor. İş analizinizden başlayarak yol haritası ve stratejilerinin hazırlanmasında profesyonel destek http://www.projesoft.com.tr alınmalıdır. Web siteniz üzerinden kuracağınız e-ticaret sisteminde, e-posta yönetiminden Google optimizasyonuna, ürün tanıtımından sipariş yönetimine kadar pek çok karmaşık evre için ileri teknoloji ve uzmanlık desteği veriliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.