Uygun Tarifelerle Uydudan İnternet Bağlantısı Tooway

Uygun Tarifelerle Uydudan İnternet Bağlantısı

Yakın bir vakte kadar uydudan internet bağlantısı, mevcut olmasına rağmen erişim imkânlarının kısıtlı olması sebebiyle kişisel kullanıcılar tarafından tercih edilemiyordu. Daha iki sene öncesine kadar Türkiye?de uydu internet bağlantı imkânına sahip olamayan şehirler mevcuttu. Erişim imkânlarının kısıtlı olmasının sebebi ise sistem maliyetlerinin çok yüksek olmasından kaynaklanıyordu. Sistem kuruluş maliyetine bakıldığında, yüksek bir teknoloji kullanılması gerektiğinden biraz yüksek sayılabilir. Ancak bir ihtiyaç haline gelen internetin kullanıcı sayısının fazlalaşmasıyla, artan talebi karşılamak için yeni bir uydu ile maliyetler kişisel kullanıcıların da kullanabileceği kadar aşağı çekilmiştir. Uydudan internet bağlantısının hem bütçeye uygun olması hem de kullanım alanının oldukça geniş olması tercih edilmesinin en büyük sebeplerindendir. Fiber, bakır kablolama ve 3G şebekelerinin yeterli olmadığı yerlerde kurumların data hatlarının yedek internet şebekesi olarak kullanılması da ek avantajlarından biridir.

Uydudan İnternet bağlantısının düşük bütçeyle kaliteli bir kullanıma sahip olması nasıl sağlanıyor?

Kişisel kullanım için uydu internet bağlantısı maliyetlerinin her bütçeye uygun hale getirilmesiyle her yerde ve herkes tarafından kaliteli bir internet kullanımı sağlanmıştır. Çift yönlü bağlantısı sayesinde indirme ve yükleme işlemleri uydu aracılığıyla gerçekleştirilir. Uydu interneti kullanımı yaygınlaşmadan önce alternatif olarak tek yönlü bağlantı daha revaçtaydı. Tek yönlü bağlantıda sadece indirme işleminizi uydu aracılığı ile yapıyor, yükleme işlemlerinizde şebeke hattı aracılığı ile işlemlerinizi gerçekleştiriyordunuz. Çift yönlü bağlantı, telefon hattı veya GPRS bağlantısı olmasa dahi rahat bir şekilde uygulanabiliyor. Bankalar, büyük firmalar ve internet alt yapısı bulunmayan yerler için en ideal çözüm çift yönlü uydudan internet bağlantısıdır. Hızınız kullanıcı yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir ancak daima bir ADSL bağlantısı ile eşdeğer tutulabilecek kadar kullanıcıyı tatmin edecektir.

tooway

 

Tooway

Tooway ile uydu internet bağlantısı sağladığınızda internet erişimi dışında; çok kanallı yayınları alabilir, internet üzerinden telefon görüşmeleri yapabilir ve kablo bağlantısı gerektirmeden evinizin, iş yerinizin her yerinden internetinizden yararlanabilirsiniz. İster kişisel kullanım için ister çalışma alanınız için olsun mutlaka size uygun bir tarife paketi bulabilir ve Tooway uydu internet servisine sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.