Vargonen Hosting

Vargonen 2001 yılında kurulmuş bir hosting şirketi. Kurulduğu tarihten bu yana uluslararası iş deneyimini, sektörün en iyileri ile yaptığı iş ortaklıkları ile de belgelemiş durumda. Büyük ölçekli projelerde yapmış olduğu alt yapı yatırımları ile birlikte erişilebilir seviyede maliyetlerle dünyadaki bir çok noktada hizmet vermekte. Vargonen?den WEB hosting, cloud sunucu, fiziksel sunucu hizmetlerinin yanı sıra alan adı tescil, alan adı transfer, e-mail hosting ve bayi hosting hizmetleri de alabiliyorsunuz.

 

En güncel teknolojiyi kullanarak gerekli alt yapıyı sağlayan Vargonen firmasının internet sitesine vargonen.com adresi üzerinden erişebilirsiniz. Firmanın dünya çapında 7 ayrı veri merkezi bulunuyor ve bu merkezlerde coğrafik olarak dağılmış durumda, dolayısı ile müşterilerine kesintisiz olarak hosting hizmeti, teknoloji hizmeti sunuyor. Firma sürekli olarak acil durum senaryoları ile birlikte kriz yönetimini sağlıyor ve müşteri ilişkilerinde destek ve çözümü sağlamayı ilke ediniyor.

vargonen

Türkiye?de açık ara en iyi cloud servislerini sağlayan Vargonen ülkemizde henüz kullanılmamış olan ekipmanlarla hizmet sunuyor ve bu konuda ciddi mali yatırım yapıyor. 2010 yılında Amsterdam merkezli Vargonen B.V. operasyonunu devreye alması ile birlikte, Türkiye?nin yanı sıra, Hollanda, İngiltere, Almanya, ABD ve uzak doğu müşterilerine de hizmet sağlayan firma yeni nesil teknolojisi ve alanında uzman insan kaynağı ile birlikte büyümesini devam ettirmekte.

 

Alt yapı olarak Vargonen Cloud yüksek performansa sahip EMC VNX storage sistemleri üzerinde SSD disk havuzlarına ait ve veri erişim yoğunluğuna göre optimize edilen yedekli bir altyapıda çalışıyor. Bir çok noktadan yedeklenmiş olan, yedekli fiber bağlantılar, yedekli controller, yedekli switchler ile birlikte hiçbir zaman veri kaybına uğramıyorsunuz. Ayrıca sistem kesintisi de yaşamıyorsunuz.

 

Kullanılanj disk teknolojisi nednei ile WEB sayfalarınız da hızlı bir şekilde açılmakta ve tek diske sahip sunucular ile karşılaştırıldığında EMC VNX depolama sistemleri maksimum verimliliği sağalayacak şekilde disk havuzları içermektedir.

 

 

VMware vSphere Enterprise Plus Cloud sistemiyle fiziksel donanım birbiriyle entegre olarak çalışır ve sürekli yedeklenmiş vaziyettedir. Dolayısı ile sistemin herhangi bir noktasında çıkabilecek bir sorunda, sistem geneli etkilenmeden çalışmaya devam eder.

1 Yorum

  1. gayet doğru bilgilendirici bir paylaşım teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.