Video Marketing

Hayatımızda kullanmış olduğumuz birçok ürüne dair tanıtımı artık sadece Televizyon, radyo, gazete, dergi gibi basılı yayın organları veya billboardlar vb reklam alanları değil internet üzerinden yayınlanmış olan ilanlar, reklamlar, tanıtımlar vb olanaklar ile de incelemiş oluyoruz. İnternet üzerinde de sadece yazılı bir metin veya görsel bir fotoğraf olmuyor. Artık ürünler ve hizmetlere ilişkin görsel ve işitsel olarak bilgi alabildiğimiz videolar mevcut. Bu videolar sayesinde ilgili ürün veya hizmeti tanıyabiliyoruz. Tabi aynı zamanda bu durum firmalar için de potansiyel müşteriye ulaşabilmek adına çok önemli.

 

Hepimiz bir konu hakkında okumaktan daha çok o ürün ve hizmetle ilgili olarak seyretmeyi daha çok seviyoruz. Örneğin profesyonel bir fotoğraf makinesi mi alacağım? Bir srü detay yazıda boğulmaktan ise o fotoğraf makinesinin kullanımını anlatan, avantaj ve dezavantajlarını sunan bir bilgilendirme videosu kesinlikle daha çok ilgimi çekecektir. Üstelik video ile pazarlama yapmak da çok kolay.  Örneğin yazılım hizmeti verdiğimizi düşünelim. Bunun için yapmış olduğumuz projeleri anlatan bir video hazırlayarak, müşterilerimizin memnuniyetlerini paylaşarak, kendimizi tanıtarak bir video mhazırlayabiliriz ve bunu çok rahatlıkla paylaşabiliriz. Hazırladığımız videoları youtube, vimeo, facebook gibi bir çok sosyal ağda paylaşabiliriz. Herkesin cebinde olan mobil telefonlar sayesinde herkes her yerden ulaşabilir. Bu siteler sayesinde videomuzu reklam filmi olarak kullanabiliriz. Sosyal medya geleneksel reklam yöntemlerine göre çok daha fazla kişi tarafından görülmemizi sağlar. Ayrıca coğrafi bölge, yaş grubu, cinsiyet gibi istenen hedef kitlelerine ulaşmamızı sağlar.

Hazırladığımız bu videolarda tabi bazı dikkat etmemiz gereken noktalar olacaktır. Bununla alakalı olarak bir çok ipucunun yer aldığı yazıyı video pazarlama üzerine rehberler sayfasında bulabilirsiniz. Burada yaygın video pazarlama hatalarından kaçınmanın yolları, mutlaka bilinmesi gereken video pazarlama kriterleri, Facebook, Snapchat, Twitter ve daha fazlası için harika içerik üretiminin nasıl olması gerektiği hususunda bilgiyi, video pazarlama başarısının katlanması için önerileri, video pazarlama da video kalitesinin önemi, videoların mobil dünyaya adaptasyonu, kullanıcı deneyiminin önemi gibi bir çok ipucu ve püf noktanın yer aldığı rehber yazıları videomarketing.com.tr adresinde inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.