Yeşil Yıldızlı Tesislerin Ömrü Daha Uzun

Yeşil Yıldızlı Tesislerin Ömrü Daha Uzun

Turizm ülkemizde de hızla yükselen bir sektör haline geldi, özellikle tatil beldelerinde turizme hizmet etmek amacıyla birbirinden güzel ve çok amaçları tesisler hizmetlere sokulmaya devam ediliyor. Ama burada önemli olan ve sürekli olarak tartışmalara zemin hazırlayan nokta ise, turizm sektörüne kazandırılmak üzere inşa edilen tesislerin çevreye zarar verip vermediğidir.

Çevreye Duyarlı Tesisler Yapılmaya Devam Ediliyor

Bu konuda eskiye oranla daha hassas davranıldığını ve hatta yetkililer tarafında aksi bir durumun yaşanmaması için gerekli denetlemelerin daha sıkı tutulduğunu söylemek mümkün. Uzmanlar bu konuda daha teşvik edici olmak adına Yeşil Yıldız uygulamasını başlatmışlardır. Bu uygulama sayesinde turistik tesislerin hem müşterisinin gözündeki hem de kendi sektöründe faaliyet gösteren rakiplerinin gözündeki itibarı da artmakta. Bu da sektöre olumlu sonuçlar getirecek bir ayrıntıdır.

Yeşil Yıldız Uygulaması Nedir?

Öncelikle bunun Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen bir uygulama olduğunu söylemek gerekir. Sistemse şu şekilde işliyor, turizme kazandırılan her bir tesisin çevreye herhangi bir olumsuz etkisi olmadığını ve buna bağlı olarak uzun süre ayakta kalabileceğini ve dolayısıyla da gelen ziyaretçilerin tercih listesinin başlarında yer alacağı anlamına gelen bir sistemdir. Yeşil Yıldız turistik tesislerin kendi talepleri üzerine yapılan bir uygulamadır ve buna bağlı olarak tesise bir sertifika verilir.

Yeşil Yıldız

Sertifika Tesise Ne Kazandırır?

Tesisin talebi üzerine sertifika kuralları gereğince belirlenmiş bazı kriterler vardır ve bu kriterlerin yerine getirilmesi halinde tesise bir sertifika verilir. Bu sertifika tesisin çevreye duyarlı bir tesis olduğunu ve bunun uzmanlar tarafından onaylandığını gösterir. Dolayısıyla bu sertifikaya sahip olmayan tesislerden bir adım öne geçer ve ziyaretçilerinin gözünde de itibarı artar. İtibar demek, kalite demektir, kalite ise daha fazla talep görmek anlamına gelir.

Siz de bir turistik tesis sahibi iseniz ve daha önce bu sertifika uygulaması ile ilgili herhangi bir şey duymadıysanız daha detaylı bilgi edinebilmeniz için hatta bu sertifikaya sahip olabilmek için http://www.erketasarim.com/hizmet-yesil-yildiz-sertifika-danismanligi ınternet sitesini ziyaret ederek, konuya daha fazla hakim olabilirsiniz. Hatta uzmanlarla iletişime geçerek işleri daha da hızlandırıp, yaklaşan yaz aylarına kadar tesisinizin bir sertifikaya sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.